Wybierając się na wczasy w naszym państwie najczęściej udajemy się na Mazury, w górską kraine czy też nad morze. Przede wszystkim jednak urozmaicone bywają oczywiście polskie góry. Każdy, nie istotne czy od zawsze wędruje po górach, czy jedzie wędrować po raz pierwszy, może odnaleźć miejsce do siebie. Dobrym kierunkiem będą na pewno Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Mają kilkadziesiąt traktów krajoznawczych, jakimi powinny przechadzać się osoby poszukujące przygód. Szlaki mają urozmaicony poziom trudności, tak żeby z większym natężeniem i mniej doświadczone osoby zdołały wyselekcjonować ścieżki dopasowane do osobistych umiejętności.
Nieomal całe Pieniny bywają częścią Pienińskiego Parku Narodowego, a co za tym idzie znajdują się na obszarze objętym ochroną.

sporty extremalne

Charakterystyczną atrakcją Pienin staje się Dunajec. Bywa to rzeka, na której urządzane bywają spływy kajakowe tego rodzaju jak na przykład rafting dunajec. Na cząstkach o sporym szczeblu trudności mogą być one doświadczeniem niemalże ostatecznym. Każdy kto lubi adrenalinę nie musi sobie odmawiać tegoż wariantu przyjemności.
Pozostałe sporty extremalne, jakie można praktykować w Pieninach to choćby wspinaczka. Jest to trudny sport pod kątem wytrzymałości a także brawury. Jesteśmy skazani podobnie nieraz wykazać się samokontrolą umysłu w czasie wspinaczki, jako że wszystkie nasze decyzje mogą zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

rafting dunajec

Staje się to zwłaszcza istotne, jeżeli wspinamy się w parach, a nie pojedyńczo. Atrakcje pieniny to natomiast przede wszystkim grzbiety górzyste. Najważniejszym wierzchołkiem są Trzy Korony, a najpiękniejszym jest Sokolica. Warto jest odwiedzać też Wązóz Homole a także wodospad Zaskalnik. Jeżeli interesuje nas architektura powinniśmy udać się do Zamku w Niedzicy a także do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach bywa także co robić w zimie. Jeżeli ubóstwiamy podróż na nartach obowiązkowo musimy odwiedzić Szczawnicę. Początkujący narciarze i małe dzieci będą w stanie poszaleć w Kacwinie. Zimą również można udać się na włóczęgi górzyste, a jeśli wolimy siedzieć w domku tuż przy kominku, to powinno się wyposażyć się w grzaniec oraz oscypki.

Może Ci się spodobać: