Każdy preferuje odrębny sposób odpoczynku. Niektóre osoby organizują urlop żywo, rozciągając się lub wymyślają piesze wycieczki w tajemnicze okolice. Inni z kolei szukają kontaktu z naturą, bo tylko to daje im w pełni wypocząć.
Na mapie Polski jest co niemiara miejsc, w których można zorganizować wakacje na terenie cudów przyrody. Kwalifikują się do nich liczne gospodarstwa agroturystyczne mieszczące się na terenie znanych parków krajobrazowych. Jednak zapaleńcy urlopu w pobliżu lasów, jezior i łąk lubią sobie głównie Park Krajobrazowy
Dolina Baryczy
noclegi
. Rozciąga się on na powierzchni ponad 87 ha i zajmuje tereny dwóch województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. Ten wyjątkowy rezerwat dobrze wziąć pod uwagę w planie swoich wakacyjnych wycieczek z wielu powodów. Jednym z nich są Stawy Milickie, zaliczane do tak nazywanych Żyjących Jezior, zatem tych o cechach unikalnych na skalę powszechną. Ich powstanie datuje się na średniowiecze, a dziś słyną na całą Europę w szczególności z upraw karpia. Stawy Milickie to dodatkowo istotne centrum ornitologiczne, na miejscu którego żyje mnogość nieczęsto występujących rodzajów ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz wypocznie każdy, kto docenia bliskość przyrody. W zasięgu ręki można zaobserwować tu łąki pełne kwiatów, jeziora i lasy, a do tego różne okazy ptaków. W sprawie oglądania tych ostatnich można skorzystać z określonych do tego położeń, na przykład wieże bądź czatownie.
Noclegi w tym miejscu wskazane jest zarezerwować z ogromnym wyprzedzeniem, bo nie ma ich zbyt dużo. A wędrowców chętnych do nadejścia w te okolice nie brakuje. Niewątpliwie słusznym pomysłem jest rezerwacja noclegu w domostwie agroturystycznym. Tutaj da się poczuć niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w całej okolicy. Dbają o to przede wszystkim gospodarze, którzy otwarcie raczą gości miejscowymi przysmakami.

Źródło: Kwatera Niezgoda

Może Ci się spodobać: