Wybierając się na spacer w łonie natury możemy odpocząć zrelaksować się, a wybierając ścieżki przyrodnicze dodatkowo rozwijać i poznawać ciekawe tereny. Jak wyglądają takie trasy i gdzie się znajdują?

Co to są ścieżki przyrodnicze?

Ścieżki przyrodnicze to odpowiednio przygotowane trasy dla pieszych. Pierwsze pojawiły się w Polsce w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Przebiegają przez obszary, które mają wartości przyrodnicze. Ponadto, są jedną z podstawowych form edukacji środowiskowej i przyrodniczej. Ścieżki przyrodnicze uwrażliwiają ponadto na piękno natury, a także rozwijają oraz wzbogacają turystyczną kulturę.

Ścieżki przyrodnicze w Parkach Narodowych

Ścieżki przyrodnicze w Parkach Narodowych popularyzują tereny o walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Są formą aktywnego wypoczynku, bądź zachętą do prowadzenia zajęć oraz nauki z różnych zakresów.

Jakie wyróżniamy ścieżki przyrodnicze

Ścieżki przyrodnicze w Bieszczadach

Na terenie Bieszczadów ścieżki przyrodnicze występują 20 razy. Przykładowo, ,,Salamandra” znajduje się w dolinie Wołosatki. Jej długość to 4 km. Szlak jest oznaczony kolorem zielonym. Czas jej przejścia wynosi 2,5 godziny. Ponadto, ścieżka „Hulskie” ma długość 3,2 kilometra, a jej czas przejścia wynosi 1,5 godziny. Celem tej trasy jest ukazanie turystom najcenniejszych i najpiękniejszych fragmentów starodrzewu bukowo-jodłowego. W dodatku, „Suche Rzeki – Smerek” występuje w kolorze czerwonym. Ta trasa trwa około 4 kilometrów, a jej symbolem jest jodła pospolita.

Dowiedz się więcej na: https://studio22sklep.eu/pl/c/sciezka-zdrowia/68

Może Ci się spodobać: