Architektoniczny plan hotelu nie jest już czymś, co jest się w stanie przygotować w siedem dni, przede wszystkim jeśli pragniemy zrobić to odpowiednio. Rola ta jest nieco w wyższym stopniu złożona niż prosty rozkład domku jednorodzinnego albo pawilonu. Oznajmimy wam więc, na czym powinno się skupić i co narysować w większym szczególe.

Przede wszystkim na początku należy pomyśleć nad całym planem funkcjonalnym budynku. Na ogół na samym dole umieszcza się okazałe foyer z recepcją, przebieralnią, bagażownią, sejfem i skrytkami, blisko wejścia wymagany jest też będący w tym miejscu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę portier oraz kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się nadzorowanie korytarzy i obszarów wspólnych. Również w tamtym miejscu warto zaopatrzyć budynek w usługi – sklepy dostępne nie tylko od wewnątrz, ale również dla ludzi przechodzących ulicą, co uatrakcyjni budynek. Sprzedawać zatem w tym miejscu możemy nie wyłącznie szlafroki hotelowe oraz mydełka oraz podarunki z owego miasta, lecz także zwykłe produkty spożywcze czy innej rangi. Czasem powinno się ulokować tam też bank, fryzjera bądź siłownię.
Sprawą zależną od gustu jest zlokalizowanie lokali gastronomicznych. Optymalny na to jest również parter, ale czasami znakomitym wyjściem okazuje się knajpa na ostatnim piętrze. Krajobrazy z niej są wtedy wspaniałe, tak samo jej bryłę jest się w stanie podkreślić oraz zachęcić do skorzystania ludzi, którzy w hotelu nie przebywają. Nieraz warto nadać jej formę przeszkloną oraz wyróżnioną.

Rozpoczynając od pierwszej kondygnacji po wyższe, w zależności od planowanej wysokości, na ogół umieszczone są sypialnie. Ilość gwiazdek wyznacza plus minus jak rozległe mają być pokoje – meble są w większości wypadków znormalizowane pod modularne szerokości oraz wysokości – i jak urządzone – czy starczy mało wygodne niewielkie łóżko, czy akurat powinniśmy podać zainteresowanemu całość na tacy – jacuzzi, laczki i szlafroki hotelowe, szybko zaopatrywany mini bufet.

szlafroki hotelowe

Jeżeli odpowiednio zaprojektujemy hotel, inwestor prędko jest w stanie liczyć na zwrócenie kosztów.

Może Ci się spodobać: