kursy nurkowe warszawa

Nurkowanie, czyli przebywanie pod wodą z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu lub na tak zwanym zatrzymanym oddechu, może odbywać się w celach rekreacyjnych, sportowych, naukowych lub technicznych. Aby przygotować się do bezpiecznego podejmowania tej aktywności należy przejść przez kursy nurkowe warszawa

Kursy nurkowe warszawa – czego możesz się nauczyć? 

Szkolenia pozwalają na zapoznanie się ze sprzętem, jego możliwościami oraz prawidłowa obsługą, a także zwiększają wiedzę i świadomość ciała, których posiadanie jest niezbędne w przyszłych nurkowaniach. Podstawowe kursy nurkowe warszawa dają uprawnienia do nurkowania z równorzędnym partnerem na głębokość maksymalnie 20 metrów. Zawsze warto wybrać się na jak najbogatsze programowo szkolenia, które pozwolą nam na nabycie nie tylko elementarnych umiejętności, lecz także kompetencje ratownicze. Pod wodą nie ma możliwości wezwania pomocy lub pogotowia, dlatego płetwonurek, który ma za sobą rzetelne kursy nurkowe warszawa, jest w stanie skutecznie zareagować w niebezpiecznej lub kryzysowej sytuacji. 

kurs nurkowy warszawa

Kursy nurkowe warszawa – jakie są ich rodzaje?

W zależności od tego, jaki typ nurkowania nas interesuje, możemy wziąć udział w następujących rodzajach kursów:

  • kursy nurkowe freedivingowe – uczą nurkowania bez automatu oddechowego;
  • kursy rebreatherowe – pozwalają nabyć licencję na nurkowanie z popularnym urządzeniem, nazywanym rebreatherem;
  • kursy rekreacyjne – kompendium wiedzy i podstawowych umiejętności dla amatorów;
  • kursy nurkowe techniczne – dla zainteresowanych przekroczeniem rekreacyjnych limitów bezdekompresyjnych i wydłużeniem czasu pobytu pod wodą.