Mazury to niezmiernie ciekawy a także modny kierunek ciepłych, wakacyjnych wycieczek. Ten rejon polski, bogaty w jeziora oraz lasy, proponuje turystom mnóstwo atrakcji.
Czy jest cokolwiek bardziej przyjemnego, niż poranna podróż do lasku, z której wrócić jest szansa z koszem pełnym grzybów? Czy też popłynięcie na jeziorko, by radować się relaksem a także wdziękiem mazurskich wód? O ile na grzybobranie zdołamy udać się na nogach, bicyklem lub samochodem, to przeprawa wodna oferuje nam nieco więcej problemów. Największym z nich okaże się czarter jachtu Mazury posiadają sporo uroczych punktów, gdzie można wyczarterować własny wodny transport. Jedną z takich pozycji jest Giżycko, które nazywa się żeglarską stolicą Polski. Giżycko położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nieopodal jeziora Niegocin (trzecim względem rozpiętości w KWJM). Nieopodal tego malowniczego akwenu co rok ma miejsce mnóstwo interesujących zabaw i spotkań.
Jedną z takich atrakcji jest parada akrobacji lotniczych. Jest możliwość by pokusić się o ustalenie, że akrobacje lotnicze przy jeziorze to wydarzenie minimum na skalę europejską. Cudownym pomysłem jest pożyczenie jachtu a następnie obserwowanie atrakcji samolotowych bezpośrednio z płyty jeziora Niegocin. W akrobacjach udział biorą popularni akrobaci z calutkiej Polski, a nawet Europy. Prowadzącym imprezkę jest rozpoznawany z teleturnieju „Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk, miłośnik lotnictwa.
odmiennymi miejscami wartymi zainteresowania są dajmy na to równie piękne Mikołajki ze wspaniałym hotelem lub Mrągowo powszechne na przykład z festiwalu muzyczki country.

Zobacz:
wynajem jachtów

 


Jak widzisz, Mazury to świetny pomysł na wypoczynek, lub nawet weekendowy wyjazd. Jeżeli oczekujesz odpocząć a także wyciszyć się, jednocześnie pożytkując czas rezolutnie, nie myśl długo. Zasobność zabaw, festiwali oraz najróżniejszych targów nie da ci się zanudzać, a dary natury umożliwią ci cichy a także zrównoważony wypoczynek.

Może Ci się spodobać: