Czym charakteryzuje się kamper?

Wynajem kampera a inaczej samochodu kempingowego, czyli autonomicznego, zintegrowanego pojazdu z reguły jest przeznaczony do celów  turystycznych. Wyposażony specjalnie w tym celu, zapewnia pasażerom bądź podróżnikom miejsca do spania. Kamper posiada również miejsca do przechowywania żywności i sporządzania posiłków. W większych i droższych modelach można znaleźć wydzieloną część z wbudowaną ubikacją, umywalką oraz prysznicem. 

wynajem kampera

Obecny poziom inflacji i pandemia sprawiła, że caravaning, czyli turystyka z użyciem wynajem kampera stała się dość popularna. Korzystają na tym przede wszystkim serwisanci oraz  importerzy takowych samochodów. Obecnie na rynku są droższe nawet o 30% niż przed pandemią koronawirusa. Ciągle rosnące ceny paliwa mogą zmniejszyć zainteresowanie tą formą wypoczynku.

Ile kosztuje kamper na wynajem? 

Wynajem kampera może stać się biznes, ale zacząć go musimy od kupna tego typu samochodu. Jest to wydatek w granicach 320-500 tys. złotych w zależności od wielkości i wyposażenia. Do ok. 150 tys. można zaopatrzyć się w kampera z drugiej ręki w niezłym stanie. Jednakże trzeba mieć odpowiednią wiedzę, również na temat mechaniki samochodowej, aby nie kupić uszkodzonego samochodu. To spore kwoty, dlatego trzeba podjąć odpowiednią decyzję, zadając sobie pytanie, czy takowy biznes ma potencjał i się opłaca. Kupowanie i  wynajem kampera jest mocno ryzykowne. Najlepiej założyć działalność zajmującą się ich wypożyczaniem. Ten rynek jest specyficzny i wymaga dość sporych nakładów finansowych. Jeśli ma się konkretne zasoby na zakup kampera do indywidualnego użytku bez wypożyczania, to będzie to ciekawa inwestycja na lata.

Dowiedz się więcej: https://kamperski.pl/

Może Ci się spodobać: