DOMKI W PIENINACH – SPOSÓB NA RELAKS

W dzisiejszych czasach nasz tryb życia jest niezwykle absorbujący i męczący. Każdemu z nas marzy się, więc wyjazd w dalekie miejsce, by odpocząć i naładować akumulatory do dalszego działania. Świetną propozycją na weekendowy lub dłuższy wyjazd, mogą być domki Pieniny.

domki czorsztyn

Pieniny umiejscowione są w łańcuchu Karpat. Mają korzystny klimat i położone są w tak zwanym cieniu opadowym, czyli miejscu o zmniejszonej ilości opadów. Niezwykłą atrakcją tego miejsca jest zróżnicowana flora i fauna.
Do największych atrakcji Pienin zaliczyć można takie miejsca jak Przełom Dunajca, Rezerwat Przyrody Biała Woda z pozostałościami skalnymi z okresu jury i kredy, zamek w Nidzicy, Czerwony Klasztor położony po słowackiej części gór, czy Trzy Korony będące obowiązkowym punktem każdej wycieczki w te okolice.

Domki wypoczynkowe w Pieninach są niezwykle zróżnicowane. Znajdziemy tutaj propozycje na każdą kieszeń i spełniające wszelkie, nawet najbardziej wywindowane wymagania. W Pieninach nie brakuje skromnych domków, w niskich cenach, dzięki którym można przypomnieć sobie klimat wycieczek w góry z dawnych czasów, nowoczesnych budynków przystosowanych dla rodzin z małymi dziećmi, w których zastosowano wszelkiego rodzaju udogodnienia, tak by wypoczynek nie był katorgą dla żadnego z członków rodziny, a także wyrafinowane domki wyposażone między innymi w jacuzzi i sauny. Sprawdzą się one świetnie na samotny wypad, romantyczny wyjazd we dwoje, czy ekskluzywną wycieczkę w gronie najbliższych znajomych. Wyjazd w Pieniny może być także idealnym prezentem dla rodziców i dziadków.

Unikalna flora i fauna

świeże powietrze, mnogość atrakcji i zróżnicowanie pośród domków w Pieninach sprawiają, że jest to świetne miejsce do wypoczynku dla każdego i o każdej porze roku. To miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla osób lubiących aktywny, jak i bierny wypoczynek, a także dla dzieci i dorosłych. Każdy z nas choć raz w życiu powinien odwiedzić te niesamowite, magiczne miejscowości zlokalizowane w okolicy Pienin.