Budowlany projekt hotelu nie jest obecnie czymś, co można sporządzić w tydzień, w szczególności jeśli pragniemy zrobić to odpowiednio. Funkcja ta staje się nieco w wyższym stopniu zawiła aniżeli zwyczajny układ domku jednorodzinnego albo pawilonu. Oznajmimy wam toteż, na czym powinno się skupić i co narysować bardziej szczegółowo.

Nade wszystko na początku powinno pomyśleć nad kompletnym projektem funkcjonalnym budynku. Przeważnie na samym dole umieszcza się okazałe foyer z recepcją, szatnią, bagażownią, kasą pancerną oraz skrytkami, blisko wejścia niezbędny jest również obecny tam przez całą dobę portier oraz kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się monitoring korytarzy i obszarów dla wszystkich. Także w tamtym miejscu powinno się wyposażyć obiekt w usługi – sklepy dostępne nie wyłącznie od wewnątrz, lecz również dla przechodniów, co uatrakcyjni budynek. Sprzedawać wobec tego w tym miejscu możemy nie jedynie szlafroki hotelowe oraz mydełka oraz podarunki z owego miejsca, ale również typowe towary spożywcze bądź innej rangi. Czasami powinno się umieścić tam też bank, fryzjera albo siłownię.
Kwestią zależną od gustu staje się umiejscowienie lokali gastronomicznych. Optymalny na to jest także dół, lecz nieraz kapitalnym wyjściem okazuje się restauracja na najwyższym piętrze. Krajobrazy z niej są wtenczas wspaniałe, tak samo jej bryłę można podkreślić oraz zainspirować do wejścia ludzi, którzy w hotelu nie przebywają. Czasem warto narzucić jej formę oszkloną oraz wyróżnioną.

Rozpoczynając od początkowego piętra po wyższe, zależnie od planowanej wielkości, na ogół znajdują się sypialnie. Ilość gwiazdek określa plus minus jak rozległe mają być pokoje – meble są w większości wypadków znormalizowane pod modularne rozpiętości i wielkości – i w jaki sposób umeblowane – czy starczy mało komfortowe małe łoże, czy akurat powinniśmy wręczyć klientowi wszystko na tacy – jacuzzi, pantofle oraz szlafroki hotelowe, prędko uzupełniany mini bar.

szlafroki hotelowe

O ile prawidłowo zaprojektujemy hotel, deweloper szybko może liczyć na refundację kosztów.

Może Ci się spodobać: