W przeszłości jedną z największych przeszkód w posiadaniu zwierzęcia były wakacje właścicieli. Trudno było znaleźć chętnych i odpowiedzialnych ludzi, którzy zajęliby się pupilem. Na szczęście te czasy są za nami.

Psi hotel staje się coraz bardziej popularny. Dzięki niemu, właściciele mogą bez zbędnych obaw wyjechać na urlop, zostawiając swoje zwierzę w dobrych rękach. Pracują tam odpowiednio wykwalifikowani ludzie, którzy dobrze wiedzą jak zająć się psem. Stała opieka weterynaryjna, wybieg do zabawy oraz towarzystwo innych zwierząt to duże plusy takiego miejsca. Po wstępnym rozeznaniu pracownicy podejmują decyzję, czy pies będzie przebywać w jednym kojcu z innymi psami czy wymaga bardziej indywidualnego traktowania. Właściciele są dokładnie wypytywani o choroby psa, alergie, nietypowe zachowania, problemy czy specjalną dietę. Zawsze wymagana jest również książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Wszystko po to, aby pobyt psa w hotelu odbył się z jak najmniejszymi problemami.
 psi hotel
Przed wybraniem konkretnego hotelu, warto zrobić rozeznanie i spróbować poszukać opinii. W końcu będziemy oddawać tam ukochane zwierzę więc musimy wybrać jak najlepiej. Na stronach internetowych zazwyczaj są udostępnione zdjęcia, możemy więc zobaczyć jak wyglądają kojce oraz wybieg dla czworonogów. Podane są również wszystkie wymagania oraz ewentualne czynniki, które uniemożliwiają hotelowi przyjęcia danego psa. Niektóre hotele na przykład nie przyjmują psów konkretnej rasy.
Średni koszt za dobę jest uzależniony zazwyczaj od wielkości psa. Waha się pomiędzy 10/12 zł a 20 zł. Zdarza się, że psi hotel oferuje zniżkę jeśli w grę wchodzi długi pobyt naszego psa.

Psi hotel jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli, jednak dla samego psa często wiąże się z ogromnym stresem. W końcu oddajemy go w nieznane miejsce, do obcych ludzi. Pies nie ma pojęcia dlaczego. Można zostawić z nim jego ulubioną zabawkę lub kocyk. Dla jego dobra, warto oddawać go zawsze do tego samego hotelu. Znając ludzi i miejsce będzie czuł się bezpieczniej.

Może Ci się spodobać: